För kostnadsfri personlig hjälp att ta fram förslag efter era behov och genomföra bokning, hör av dig genom informationen här intill eller skicka en förfrågan genom vårt bokningsformulär.
Sedan 2005 har Siggesta Gård utvecklats och gradvis vidgat sitt upptagningsområde från hemmaarenan Värmdö via Nacka till innerstaden i en för branschen offensiv strategi. Anledningen är att de har arbetat på ett hotellprojekt sedan 2007 där det första spadtaget till Siggesta Träsk Hotell förväntas tas under 2012. Nu satsar de ytterligare och tar steget in i TV-reklamens värld.
Clarity in Life tar över efter Timeout på Stora Brännbo som helhetsleverantör av gym, egenträning, gruppträning, PT, konferensaktiviteter mm. Förändringen genomfördes i och med årsskiftet.
Ibis Hotel Stockholm Arlanda Airport har uppgraderats och byggts ut. 38 nya rum har byggts till och hotellet har nu totalt 117 rum. Reception, lobby, restaurang, bar och alla rum har renoverats. Hotellet har alla bekvämligheter som behövs för affärs- och privatresenärer som har ett flyg att passa nästa dag.
Nordisk Film, StellaNova Film, Telia och SkiStar kommer tillsammans att arrangera och bjuda på en spektakulär förhandsvisning av Peter Magnussons nya romantiska komedi EN GÅNG I PHUKET i VM Arenan i Åre fredagen den 13 januari kl. 19.00 i närvaro av skådespelare.
Robert Eriksson, tidigare VD för Sejours Haga Slott och Skokloster Wärdshus, har anställts för en ny tjänst som koordinator hos Vardagruppen.
Lagom till både julfirande och skidsäsongsstart slår Trysils nya stolthet, Park Inn Trysil Mountain Resort, upp dörrarna. Park Inn Trysil Mountain Resort är ett helt nytt koncept för området som bygger på att man kombinerar hotellet med lägenheter.
CWT:s andra applikation, CWT To GoTM finns tillgänglig för iPhone, Android och BlackBerry. CWT To Go ger den stressade resenären tillgång till ett brett utbud av tjänster som resplaner, förändringar i resplaner och platsbaserad information.
Karlstads kommuns stadsbyggnadspris går i år till SPP Fastigheter för byggandet av Karlstad CCC. Anläggningen är ett av Nordens största kongress- och kulturhus och invigdes i januari 2011.
Nu presenteras namnen på de 15 personer som ska utse 2012 års vinnare av sponsrings- och eventbranschens hederspris, Gyllene Hjulet.
Berns Group har tecknat avtal om att hyra i Gamla Livförsäkringsaktiebolaget SEB Trygg Livs fastighet Sumpen 6 på Norrlandsgatan 24 i Stockholm. Berns hyr hela den 2 100 kvadratmeter stora fastigheten som kommer att användas för två restauranger, bar, konferens, butik och kontor.
Vi vet vikten av att hitta den där platsen, få planera efter egna önskemål och slutligen genomföra ett lyckat event tillsammans med teamet. Nu erbjuder vi exklusivitet utan extra kostnad, just för att hjälpa er skapa de där magiska dagarna.
Kombinera möten med energigivande upplevelser i sommar. På Hooks Herrgård i Småland njuter ni av fantastisk mat och dryck, nybakat konferensfika och härliga teamaktiviteter. Boka er konferens under v. 24–34 till extra fina priser. Dessutom bjuder vi på spa eller padel utan extra kostnad.
Välkommen till Hotel Statt i knutpunkten Hässleholm, den perfekta mötesplatsen när du önskar samla deltagare och vill uppmana dem att resa miljövänligt. Just presenteras ett fint sommarerbjudande för sommarens möten och tillställningar!
Oavsett om ni är en liten ledningsgrupp eller ett stort team, erbjuder vi på Björkhaga och Mullsjö Hotell & Konferens en inspirerande miljö med hög service. Boka er övernattningskonferens våren 2025, så bjuder vi på lokalhyran!
Under våren erbjuder vi Bokningsbolagets kunder 30% rabatt på lokalhyran när ni bokar ett heldagspaket för 435kr per person med ankomst under mars-maj 2025.